Najnowsze artykuły :

Jak kupić dobre auto ?

By on Styczeń 2, 2017

Kupno samochodu dla każdego kierowcy jest ważnym wydarzeniem – nie robi się tego przecież codziennie. Kupując auto czy motocykl musimy być świadomi przede wszystkim jego parametrów – by nie zaskoczył nas sposób obsługi samochodu czy duża ilość zużywanego paliwa. Każdy, kto przymierza się do kupna samochodu, ma wstępnie opracowaną listę kryteriów, jakie ów pojazd ma spełniać – gdy więc idziemy do komisu lub oglądamy auta w sieci, zwykle zawężamy pole poszukiwań do tych konkretnych parametrów.

Aby nie dać się zmanipulować doświadczonemu handlarzowi, zupełnie nie bierzmy pod uwagę jego prób przyspieszenia transakcji, ponaglania nas lub przekonywania, że na kupno tego auta czekają kolejki chętnych. Lepiej, by minęła nas dobra okazja, niż żebyśmy mieli wpakować pieniądze w coś felernego.

Jeśli mamy okazję, odkupmy auto od kogoś znajomego lub z rodziny – wówczas istnieje mniejsze ryzyko, że zostaniemy oszukani. Jeśli jednak nie mamy takiej okazji, wtedy do komisu lub na oględziny auta od prywatnego sprzedawcy wybierzmy się ze znajomym mechanikiem lub po prostu kimś, komu w kwestii samochodów ufamy bez zastrzeżeń. Auto używane należy zbadać pod kątem przeszłych kolizji – w tym celu trzeba dokładnie sprawdzić karoserię, szczególnie ślady napraw na progach lub słupkach. Mając ze sobą miernik lakieru, nawet taki najtańszy z internetu, możemy odkryć nieco zbyt grubą warstwę szpachli, którą właściciel nieudolnie próbował zakamuflować auto po wypadku.

Kupując auto z salonu mamy nieco ułatwione zadanie, ponieważ nie musimy się obawiać, że kupujemy coś po wypadku. Wtedy jednak musimy mieć pewność, że wszystkie parametry auta będą dokładnie dopasowane do naszych preferencji. Dobrze jest zapytać o dodatkowe opcje, których nie zawiera pakiet standardowy – z pewnością klimatyzacja będzie jedną z opcji, za którą warto dopłacić i podziękujemy sobie za to latem. Bądźmy też wybredni i sprawmy sobie auto w jasnym kolorze – latem będzie nieco mniej się nagrzewało, co znów będzie udogodnieniem dla nas, szczególnie gdy planujemy wyjazd na wakacje.

Ustalmy też, jakiego rodzaju silnika poszukujemy – dzięki temu będziemy mogli wstępnie oszacować, jakie będą nasze koszty eksploatacji auta, co jest niezwykle ważnym kryterium przy kupnie samochodu. Gdy już ustalimy, jakiego typu auta poszukujemy, jakich rozmiarów i w jakim przedziale cenowym, ustalmy też pojemność jego silnika i obecność dodatkowych funkcji, które mogą się nam przydać – jako osobom uzbrojonym w tę wiedzę będzie nam dużo łatwiej poszukiwać samochodu swoich marzeń.

Autor : admin

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *