Najnowsze artykuły :

Wakacje za granicą

By on Styczeń 2, 2017

Dla wielu wakacje za granicą kojarzą się jedynie z dużymi kosztami, jednak obecnie jest to mit, który można szybko i w prosty sposób obalić. W zależności od miejsca docelowego podróży, sam środek , którym się podróżuje może być znacznym wyznacznikiem oszczędności, a równocześnie pozwala na wycieczki w najbardziej egzotyczne miejsca na świecie za niewielką oraz w miarę rozsądną cenę.

Na autostopowicza. Jest to bardzo ryzykowne, jednak żyje się raz i właśnie w myśl tego podróże odbywają najbardziej odważni tego świata. Wystarczą chęci, plecak, kawałek tektury i… czas łapać okazję! Zazwyczaj zatrzymują się osoby przyjazne, które w trakcie wspólnego przejazdu można poznać i zawiązać z znajomość. Jest to najbardziej tania opcja podróżowania, która pozwala – małymi krokami – dotrzeć do wielu wspaniałych i niezapomnianych miejsc. Wystarczy mieć nieco odwagi, a dojechać można między innymi do Grecji, Egiptu, a nawet… Australii! Choć brzmi nieprawdopodobnie, jest możliwe.

Niejednokrotnie warto wziąć sprawy w swoje ręce oraz wybrać się swoim samochodem – nieważne gdzie, ważne, że teraz. Jest to również możliwość podróży w dowolne miejsce, a kierunek można zmieniać w nieskończoność. W sposób miły i ciekawy. Do samochodu można zabrać znajomych, bądź najbliższą rodzinę. Niejednokrotnie podobne wycieczki są organizowane na tak zwanym „pełnym spontanie” i to właśnie wtedy są one najpiękniejszym wspomnieniem. Podróż autem ma wiele zalet: przede wszystkim oznacza ona niezależność oraz nieporównywalną wygodę. Można również – przy użyciu mapy, bądź GPS-a – zwiedzić wiele miejsc, a nawet… odwiedzić znajomych oraz bliskich mieszkających poza granicami Polski. Cena takowej podróży jest jednak zależna od spalania samochodu. W okresie zimowym wycieczki samochodowe są natomiast o wiele bardziej wymagające.

Tanie wycieczki za granicą można również zorganizować za pomocą wielu linii lotniczych, które praktycznie nieustannie oferują liczne promocje na przeloty w obydwie strony, na przykład weekendowe wycieczki we dwoje, bądź tygodniowy urlop z przyjaciółmi we Włoszech i nie tylko. Warto polować na promocje, bowiem w każdej chwili może się okazać, że najbliższy weekend upłynie pod znakiem wypoczynku na jednej z hiszpańskich plaż, bądź greckiej wyspie. Często na znacznie zniżki można liczyć w kierunku Chorwacji, bądź Czech. Zazwyczaj wycieczki zagraniczne można zorganizować z powodzeniem do około tysiąca złotych, a nocleg zarezerwować już od… kilkunastu złotych za dobę!

Wszystko to może wydawać się niemożliwe, jednak jak najbardziej warto wierzyć w tanie podróże, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy się zdarzą. Jeśli wycieczki są planowane do krajów za oceanem, bądź morzem – świetnie sprawdzi się rejs statkiem, bądź promem, które niejednokrotnie są nader tanie i – podobnie jak w firmach lotniczych – można załapać się na znacznie tańsze bilety.

Nie sposób także wspomnieć o podróżach autobusami, których ceny niejednokrotnie zaczynają się już od dwóch złotych w obydwie strony.

Autor : admin

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *